Program kulinarny: Smakuj świat z Pascalem

Smakuj świat z Pascalem Brodnickim
„Smakuj świat z Pascalem” to kolejny telewizyjny program kulinarny wybitnego polsko-francuskiego kucharza Pascala Brodnickiego. Pascal wraca na antenę w wielkim stylu! To inny program niż wszystkie, gdyż prowadzący nie tylko skupia się na samych kulinariach ale na kulturze danego kraju, wykonuje różne dziwne zadania i smakuje potrawy od tamtejszych znawców kuchni.
Pascal Brodnicki niczego się nie boi. Gotował wśród gepardów, kroił na masce starego samochodu oraz próbował steku z zebry. Uwielbia przyrządzać rozmaite potrawy na ulicznych straganach, w afrykańskich wioskach czy pośród zanzibarskich skał. Na Sri Lance zaanektował jako kuchnię fragment plaży. Nie było łatwo. Czasem słonie podkradały mu składniki. Pascal uwielbia smakować lokalne przysmaki. W Delhi zatrzymał się na dłużej przy stoisku z plackami „paratha”, w zanzibarskiej wiosce jadł ryż z kokosem.

„Smakuj świat z Pascalem” to nie tylko kulinaria. Prowadzący odwiedził sierociniec słoni na Sri Lance, karmił gepardy w Afryce i wspinał się na plamę kokosową w Indiach. W Bombaju został nauczycielem i uczył dzieci języka polskiego. Na Zanzibarze polował na ośmiornicę na środku oceanu. Wszędzie jego pasja i pozytywna przyciągały tłumy obserwatorów.

„Smakuj świat z Pascalem” w Polsce jest emitowany na antenie telewizji TVN Style  w niedzielę o 12.45 (wielokrotnie w ciągu tygodnia można napotkać na powtórki programu). Program emitowany był również w łotewskiej telewizji publicznej a program zakupiły również telewizje w  Szwecji i Hong Kongu.

Zobacz przepisy z programu „Smakuj świat z Pascalem”.

 

Oficjalna strona programu: smakujswiat.tvn.pl