Polecane książki kucharskie: David Myers i Si King – Kudłaci kucharze na diecie (recenzja i opinia)

David Myers i Si King – Kudłaci kucharze na diecie

David Myers i Si King – Kudłaci kucharze na diecie

Do naszych rąk trafiła przedpremierowo najnowsza kulinarna pozycja książkowa o tytule „Kudłaci kucharze na diecie” autorstwa Davida Myersa i Simona Kinga – dwóch brytyjskich prezenterów kulinarnych znanych jako Kudłaci kucharze. Postanowiliśmy zapoznać się z książką i opowiedzieć o niej i jej autorach oraz polecić jej

O autorach:

Kudłaci Kucharze, David Myers (ur. 1957) i Simon „Si” King (ur. 1967), to brytyjscy prezenterzy telewizyjni, prowadzący cykle programów podróżniczo-kulinarnych. Dave i Si wypracowali swój własny, niepowtarzalny styl. Ich programy to jedna wielka przygoda, opowieść o dwóch zwariowanych motocyklistach, kochających jedzenie i dobrą zabawę. Przyjaciele mają za sobą doświadczenie z drugiej strony kamery – pracowali jako członkowie ekip przy wielu produkcjach telewizyjnych i filmowych. Jednak dopiero seria „Kudłacze na motorach” pokazała, po której stronie kamery powinni się znaleźć. Widzowie pokochali ich entuzjazm, poczucie humoru i dania, jakie zaproponowali, a krytycy zachwycali się świeżym podejściem i oryginalną formułą programu. Nazwano ich nawet najbardziej niepoprawnymi gwiazdami kulinarnymi od czasów Dwóch puszystych dam.

W Polsce programy Davida i Simona były emitowane są na kanale Kuchnia+ („Kudłacze na motorach”, „Kudłacze na motorach znowu w trasie”, „Kudłacze na motorach: nie ma jak u mamy”), a obecnie emitowane są na kanale BBC Lifestyle („Kudłaci kucharze”, „Kudłaci kucharze USA”, „Kudłaci kucharze – wakacje z wypiekami”, „Kudłaci kucharze – codzienne wypieki”, „Kudłaci kucharze i przeboje brytyjskiej kuchni”).

Czy wiecie, że Kudłaci Kucharze są obecnie trzecią największą i najbardziej rozpoznawalną marką kulinarną w Wielkiej Brytanii (zaraz po Nigelli Lawson i Jamiem Oliverze)?!

W jednym z odcinków swojego serialu, przemierzając środkową Europę włochaci motocykliści odwiedzili również Polskę!

O książce:

„Kudłaci Kucharze na diecie” to książka licząca 192 strony, wydana w miękkiej oprawie.

„Kudłaci Kucharze na diecie” jest pierwszą książką duetu przetłumaczoną na język polski (poprzednie książki nie były wydane w Polsce). Na kanale BBC równolegle z wydaniem książki będzie emitowany program o tym samym tytule (tytuł oryginalny to „The Hairy Dieters”).

Jeśli w 2011 roku książki Kudłatych Kucharzy były w pierwszej dziesiątce bestsellerów w Wielkiej Brytanii wyprzedzając nawet megabestseller „50 twarzy Greya” to chyba nie powinniście się (w szczególności kobieca część) nawet zastanawiać czy nabyć książkę… 😉

Autorzy wzięli sobie za zadanie schudnięcie przez miłość do jedzenia. Brzmi dziwnie, ale jest skuteczne. W książce znajdziecie mniej lub bardziej oryginalne dania, które mają być dietetyczne i pomóc w schudnięciu. Autorzy podczas pisania książki schudli łącznie 38 kilogramów! To jest dopiero wyczyn. A więc książka nie jest teoretycznym poradnikiem ale poradnikiem opartym na osobistych doświadczeniach autorów, który działa. Takich książek niestety jest niewiele na rynku.

Książka zawiera zarówno przepisy na zupy, jak i drugie dania, czy wręcz samodzielne jednodaniowe obiady oraz to, co lubimy najbardziej czyli desery. Każda z potraw ma ok. 350-400 kalorii, więc przy 3 posiłkach dziennie można się zmieścić w granicach 1200 kalorii. Chyba autorzy zapomnieli że należy jeść regularnie ok. 5 posiłków dziennie, ale nawet po dodaniu 2 przekąsek spokojnie zmieścimy się poniżej 2000 kalorii, więc można chudnąć. Przepisy nie dość że są dietetyczne, to jeszcze ładnie wyglądają, więc człowiek nie cierpi psychicznie jedząc je z przymusem 😉

Zobacz przykładowe przepisy z książki.

My wiemy że warto ją kupić i radzimy Wam to samo jeśli chcecie dbać o zdrowie i swoją wagę. Książka jest do kupienia m.in. w księgarni inbook.pl (z przesyłką gratis)

Oto, co mówią autorzy książki o jej zawartości: