Znane osobistości: Theofilos (Teo) Vafidis

Theofilos (Teo) Vafidis (źródło: Groupon Polska)

Theofilos (Teo) Vafidis (źródło: Groupon Polska)

Theofilos (Teo) Vafidis  to znany w Polce kucharz greckiego pochodzenia, ekspert kulinarny, który prowadzi programy kulinarne w telewizji – „NIEnaŻARTY” i „Teo-ria Smaku TeoVafidisa”

Theofilos Vafinid urodził się w miejscowości Serres pod Thesalonikami. Jego rodzice prowadzili w tym mieście tawernę a on od najmłodszych lat pomagał w gotowaniu. W młodości dużo podróżował i nabierał doświadczenia w kulinarnym fachu. Był właścicielem 17 restauracji na terenie Grecji, Niemiec, Austrii i Polski. Założył i prowadzi firmę The Greek Gourmet, która zajmuje się importem reckich produktów do Polski dla gastronomii i sklepów spożywczych.

Prowadzi konsultacje, szkolenia i warsztaty kulinarne, na terenie Polski i Grecji. Organizuje corocznie Festiwal Kuchni Greckiej w Polsce. Wielokrotnie wziął udział w biciu Rekordów Guinnesa o tematyce kulinarnej, dumnie reprezentując Polskę i Grecję. Zasiada w Jury International Taste & Quality Institute – iTQi (Międzynarodowy Instytut Smaku i Jakości) w Brukseli. Jest członkiem Kapituły Fundacji Klubu Szefów Kuchni – elitarnej organizacji zrzeszającej Mistrzów Sztuki Kulinarnej w Polsce, oraz Honorowym Członkiem Chef’s Club Grecji. Wraz z synami prowadzi Biuro Podróży Hellas Travel w Warszawie, organizujące wycieczki do Grecji.

Źródło: Onet.pl