Program kulinarny: Top Chef

Logo programu Top Chef

Logo programu Top Chef

Nowy program kulinarny, emitowany od 11 września na antenie telewizji Polsat, w którym w kulinarnej rywalizacji zmierzy się 14 osób zawodowo zajmujących się gotowaniem, wybranych w castingu. Nagrodą główną w programie jest 100 000 zł.

W skład jury programu wchodzą:

  • Ewa Wachowicz – autorka książek kulinarnych i producentka programów o gotowaniu (m.in. „Podróże kulinarne Roberta Makłowicza” i autorski program „Ewa gotuje” na antenie telewizji Polsat. Ewa Wachowicz występowała jako ekspert w jednym z odcinków programu Masterchef emitowanego na antenie TVNu.
  • Maciej Nowak – teatrolog i krytyk kulinarny oraz autor felietonów „Podróże kulinarne Macieja Nowaka” w „Gazecie Wyborczej”, autor cyklu w programie „Dzień dobry TVN”, w którym prezentował dania z różnych regionów Polski.
  • Joseph Seelesto – pochodzi z Botswany, z książęcej rodziny. Gotowania uczył się w londyńskim Westmister College. Jest członkiem prestiżowego Klubu Szefów Kuchni. W przeszłości pojawiał się w kuchni programu „Dzień dobry TVN”.
  • Wojciech Modest Amaro – przewodniczący jury, właściciel warszawskiej restauracji Atelier Amaro, która jako jedyny polski lokal posiada prestiżową gwiazdkę w przewodniku Michelin.

Prowadzącym program jest Grzegorz Łapanowski, kucharz, autor materiałów dla programu „Dzień dobry TVN”, oraz programu na antenie stacji Kuchnia+ (więcej na ten temat). Art directorem w reality-show będzie słynny szwajcarski kucharz Kurt Scheller.

„Top Chef” oparty jest na amerykańskim formacie stacji Bravo.

Użytkownicy trafili tutaj szukając: top chef przepisy,top chef przepisy polsat,top chef przepiy