Programy kulinarne w TV: Bake off – Ale ciacho!

Bake-off ale ciacho (źródło: tvp.pl)Program „Bake off – Ale ciacho” to telewizyjne kulinarne show, w którym dwunastu uczestników rywalizuje o tytuł polskiego mistrza wypieków. Zostają oni poddani serii zadań pod presją czasu, a nadzorować ich będzie jury złożone z zawodowców. W każdym odcinku uczestnicy będą musieli zmierzyć się z dwoma zadaniami – konkurencją techniczną i konkurencją autorską lub popisową. Podczas konkurencji ważna będzie nie tylko technika, ale także wyobraźnia i osobowość. W każdym odcinku odpada jeden z uczestników.

Prowadzącymi program są: Paulina Mikuła z znana jutuberka z kanału „Mówiąc inaczej”, propagatorka poprawnej polszczyzny i Anna Gacek, dziennikarka kulturalna z Trzeciego Programu Polskiego Radia. Gościnnie w programie występuje słynny polski kucharz – Robert Makłowicz, który prezentuje różne ciekawostki związane z wypiekami. Jurorami w programie są Krzystzof Ilnicki – wybitny polski cukiernik i Gosia Molska – dziennikarka kulinarna i producentka programów kulinarnych.

Program jest emitowany na antenie telewizji TVP 2 w poniedziałkowe wieczory, zaś na antenie TVP Rozrywka emitowane są powtórki programu.

Po programie emitowane są również jego kulisy oraz przepis na przygotowywane w programie wypieki – ten program nosi tytuł: „Bake off: Ale przepis!”.

Program powstał na licencji stacji BBC. Do tej pory program o identycznej formule był emitowany na antenie programu TLC – zarówno w wersji angielskiej pod tytułem „Brytyjski turniej wypieków” oraz w wersji polskiej pod tytułęm „Polski turniej wypieków” (prowadzony przez Katarzynę Skrzynecką i Piotra Gąssowskiego).

Oficjalna strona programu: bakeoff.tvp.pl

Użytkownicy trafili tutaj szukając: back off ale ciacho przepisy,makłowicz przepisy,gosia molska,www maklowiczwpodrozy tvp pl przepisy,program kulinarny ale ciacho,back off przepisy,www makłowicz w podróży przepisy,bake off przepisy,przepisy gosi molskiej,Robert Makłowicz przepisy