Garnki emaliowane i kuchenki indukcyjne? To połączenie możliwe!

Garnki emaliowane do indukcji (źródło: garneczki.pl)Myślisz że emaliowane garnki są stare, niemodne i nie pasują do nowoczesnych kuchenek indukcyjnych? To nie masz racji 🙂

Najczęściej garnki indukcyjne to nudne, srebrne naczynia ze stali nierdzewnej, ale kilku polskich producentów garnków posiada w swojej ofercie emaliowane garnki do wszystkich rodzajów kuchenek, w tym indukcyjnych! Można więc połączyć nowoczesność z tradycją w jednym naczyniu.

Garnek indukcyjny posiada odpowiednie, grube i wyposażone w magnes dno, które pozwala na gotowanie zarówno na indukcji jak i na kuchenkach gazowych i elektrycznych. Być może masz w domu emaliowany garnek, który może okazać się naczyniem do gotowania indukcyjnego!

Aby to sprawdzić, wystarczy użyć magnesu – należy przyłożyć go do dna garnka – jeśli się przyczepi, oznacza to że można gotować go na kuchence indukcyjnej. Dodatkowo garnek z magnetycznym dnem jest zupełnie płaski od spodu (aby dobrze przylegał do płyty grzejnej), ale również posiada odpowiednie oznaczenie – najczęściej przypominające sprężynę.

Na co zwracać uwagę przy zakupie garnka emaliowanego do indukcji?
Najważniejsze, aby miał płaskie i odpowiednio wielkie dno. Wielkość dna nie powinna być za duża względem pola na kuchence (garnek nie zadziała, chyba że posiadamy kuchenkę indukcyjną z sensorami i ruchomymi polami grzewczymi dopasowywującymi się do wielkości naczynia).

W ofercie dostępne są zarówno okrągłe tradycyjne garnki, ale również pękate, baryłkowate naczynia do różnych zastosowań.

Zalety garnków emaliowanych:
– piękne zdobienia, często z motywem ludowym, duży wybór wzorów i kolorów pasuje do każdego wystroju kuchni
– rant na brzegu garnka pozwala na łatwe przelewanie zawartości bez rozlewania
– idealny wybór dla alergików – nie powodują alergii
– przyrządzane dania są zdrowe i nie tracą właściwości odżywczych
– garnki szybko się nagrzewają i długo utrzymują temperaturę
– można używać ich w piekarniku wraz z pokrywką
– są trwałe, odporne na uszkodzenia i promienie UV

Zobacz bogatą ofertę garnków emaliowanych.

Garnki emaliowane można zarówno kupować pojedynczo jak i w zestawach kilku naczyń o różnej pojemności i zastosowaniu.

Źródło: www.naczynia.olkusz.pl

Użytkownicy trafili tutaj szukając: garnki emaliowane